Gdzie kupię najlepszy polski brykiet oraz pelet opałowy

brykietkominkowy.pl zima 2013

brykietkominkowy.pl zima 2013

Zasadnicze dane dla chcących kopcić brykietem w kominku ewentualnie w piecu. Jaki brykiet jest extra do kominka, Twojego pieca?

Nabyłem bardzo drogi kominek na brykiet drewniany i deliberuję: jaki brykiet do kominka jest optymalny do niego, co umożliwi mi najlepszą wygodę obsługi, jak i gdzie będę składował brykiet, ile będę potrzebował powierzchni, jaka powinna być kaloryczność brykietu opałowego, czy kupię go przez rok, ile jest popiołu, jaka wilgotność jest żądana, czy powietrze około posesji będzie czyste, czy przesyłka brykietu do kominka jest wygodna i bezproblemowa. Co wyłonić? Czy jest coś na co powinienem skierować uwagę? czy warto wybrać tani brykiet ze słomy. z Ukrainy lub torfowy?

Ecopellet ecobrykiet Barlinek od AB Polska brykietkominkowy.pl

Ecopellet ecobrykiet Barlinek od AB Polska brykietkominkowy.pl

Podczas gdy Twój kominek na brykiet drewniany był wyjątkowo drogocenny to masz do wyboru między drzewnym brykietem tanim a droższym i certyfikowanym brykietem. Oba mają swoje wartości i wady. Przedstawimy Ci jaki brykiet jest dla Ciebie najlepszy.

 

 

brykietkominkowy.pl palący się brykiet RUF w kominku

brykietkominkowy.pl palący się brykiet RUF w kominku

W Twoim przypadku brykiet do kominka będzie idealnym rozwiązaniem, skoro akuratnie wymienia drewno, (węgiel, koks, miał, muł, itp.), pod każdym względem sprawdzi się w paleniu w kominku. Brykiet opalowy jest wysokokaloryczny (do 20MJ/kg) bardziej aniżeli suche drewno (do 13,7MJ/kg). A do tego długo się żarzy. Jedna tona brykietu z trocin zastępuje 3-4 m3 suchego drewna i 500 l oleju opałowego. Brykiet trocinowy zajmie Ci nadzwyczaj niewiele miejsca – 1 paleta zajmie 1m2 i możesz brykiet do kominka stawiać na wysokość co z drewnem jest wybitnie ciężkie. Brykiet opałowy, w odróżnieniu do drewna zostawia bardzo mało popiołu. Ma zaledwie 5 kg z 1000kg brykietu także może służyć jako nawóz. A z drewna zostanie Ci ok 4-5% popiołu wówczas nagminniej będziesz sprzątać kominek. Wysokiej klasy brykiet jest z czystej trociny drzewnej. Brykiet jest suchy i zawiera tylko 4-8 % wody (świeże drewno to najdroższa woda- aż 500 litrów wody z tony, drewno dwuletnie- to aż 200-250 litrów z tony wody), od razu palisz brykiet drewniany i nie czekasz aż wyschnie – możesz go przechowywać np w domu, garażu.

brykietkominkowy.pl dąb skandynawia do kominka

brykietkominkowy.pl dąb skandynawia do kominka

Brykiet drzewny jest naturalnym źródłem ciepła i oszczędza naturę. Łatwo rozpalisz go rozpałką do brykietu. Z drewnem jest dużo trudniej, gdyż ma masę wody. Brykiet kominkowy w prosty sposób przetransportujesz i zmagazynujesz. Perfekcyjny brykiet opałowy jest tym co powinniście nabywać do kominka czy pieca CO.

 

 

Mamy nadzieję, iż przedłożony przez nas tekst na zagadnienie nagrzewania brykietem w kominku lub piecu CO spodobał się Państwu i uzmysłowił, że brykiet kominkowy z trocin drzew liściastych jest najlepszym paliwem ekologicznym do kominka i jest lepszy aniżeli drewno do kominka, brykiet agro czy brykiet ze słomy.

Brykiet pini kay Magnum

Brykiet pini kay Magnum

Zapamiętajcie. W kominakch na brykiet kominkowy najlepiej używajcie jedno tylko brykiet do kominka jeno najwyższej jakości, może trochę kosztowniejszy, mimo to od solidnego i rzetelnego dostawcy lub dystrybutora polskich brykietów np z takich firm jak np: AB Polska. Bowiem brykiety z Ukrainy i od niepewnych producentów może spowodować uszkodzenie kominka oraz komina. Może też mieścić: szkodliwe wypełniacze, kleje, MDF, opiłki, plastiki, korę, zmielone butelki PET, wytłoczki z herbaty, makuch, piasek, korę, makulaturę, ligninę, siano, słomę, papier i wiele innych, które skutkują iż cena brykietów jest niższa a jakość badziewna. Zarówno trzeba skierować uwagę czy po spaleniu brykietu tworzy się spiek, zgorzel. Ilość popiołu powinna być w granicach 0,3-0,5%. Lichy jest brykiet ze słomy, ze względu na ilość popiołu powyżej 2%. Też odradzamy grzanie brykietami AGRO oraz brykietem industrialnym, które nie nadają się do domowych urządzeń, pieców, kominków na brykiet drzewny. Trzeba skierować zarazem uwagę, że kaloryczność brykietu musi być powyżej 16MJ/kg.

palący się brykietkominkowy.pl PINI-KAY

palący się brykietkominkowy.pl PINI-KAY

Brykiet kominkowy cudownie nadaje się do kominka, jest nieszkodliwy wykonany z trocin drzewnych o sympatycznym zapachu. Jest to wyrób w 100% nieszkodliwy i naturalny. Produkcja brykietu i peletu opałowego jest w Polsce bez dodatków syntetycznych. Ulega całkowitej biodegradacji.

 

 

Platinum-pellet od AB POLSKA

Platinum-pellet od AB POLSKA

Jednostka AB Polska jest zarówno wyłącznym dystrybutorem Platinum-pellet, czyli pellets dla kota, konia, świnki, królika oraz do kominków, pieców, kotłów, palenisk.

Odwiedź teraz na stronie

www.brykietkominkowy.pl

http://platinum-pellet.pl

Informacje o brykietkominkowy

Nasza firma AB Polska prowadzi sprzedaż brykietu kominkowego i pellets opałowego. Mamy magazyn w Sosnowcu ul. Inwestycyjna 4. Wysyłamy na wybrany przez klienta dzień roboczy brykiet i pellet na terenie całego kraju. Proszę odwiedzić naszą stronę www.brykietkominkowy.pl Exportujemy nasz PLATINUM-PELLET do wszystkich krajów UE. Zapraszamy do współpracy PPHU AB Polska
Ten wpis został opublikowany w kategorii brykietkominkowy, platinum-pellet i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s