Jaki pellet do pieca, kotła? Kiedy najlepsza cena peletu?

Platinum-Pellet AB Polska

Platinum-Pellet AB Polska

Zakupiłem nadzwyczaj kosztowny piec / kocioł na pelet opałowy i rozważam:

– który pellet drzewny będzie najlepszy do pieca / kotła z podajnikiem?

– jaki pelet zapewni mi największą wygodę obsługi, bezawaryjność?

– jak i gdzie będę składował pellets z trocin, ile będę potrzebował miejsca?

– jaka powinna być kaloryczność, wartość opałowa peletu trocinowego?

– czy nabędę go przez cały rok?

– jaka ilość popiołu jest w normie?

– czy to prawda, że z bardzo tanich pelletów może tworzyć się spiek, który zablokuje mi podajnik w kotle / piecu ?

platinum-pellet parametry

platinum-pellet parametry

– jaka wilgotność peletu jest wymagana?

– czy dostawa peletu drewnianego jest łatwa i bezproblemowa.

– czy jest coś na co powinienem zwrócić baczność?

– dlaczego nie kupować tani pellet opałowy ze słomy, z Ukrainy lub torfowy?

– jaki najlepszy pellet wybrać do pieca / kotła z podajnikiem?

– kiedy jest tani pellet? W jakim okresie najlepiej kupować pelet?

AB POLSKA pellet LAVA brykietkominkowy.pl

AB POLSKA pellet LAVA brykietkominkowy.pl

Kiedy Twój piec / kocioł na pellet opalowy był wyjątkowo drogi to masz do wyboru jedynie najlepszy pelets opałowy. Dlaczego? W Twoim wypadku pelet drewniany będzie idealnym rozwiązaniem, gdyż efektywnie zastępuje olej opałowy (do 70% oszczędności), węgiel, koks, miał, muł, itp., idealnie sprawdzi się w piecu, kotle. Pelet opalowy jest wysokokaloryczny (ok 18MJ/kg). A do tego długo się pali. 1 tona peletu drzewnego zastępuje 500 l oleju opałowego.

 

Ecopellet ecobrykiet Barlinek od AB Polska brykietkominkowy.pl

Ecopellet ecobrykiet Barlinek od AB Polska brykietkominkowy.pl

Pelet z trocin zajmuje mało powierzchni – 1 paleta to 1m2 i możesz pellets z trocin w workach układać na wysokość co z węglem jest wybitnie uciążliwe (wymagana kotłownia, węgiel strasznie syfi).

 

 

 

Pellet EcoGold AB POLSKA worek

Pellet EcoGold AB POLSKA worek

Pelet ekologiczny, w odróżnieniu do węgla zostawia nad wyraz malutko popiołu. Pelet 0,3-0,5% (3kg z tony) popiołu, węgiel 15% (150kg z tony; dlatego Ci, którzy palą węglem mówią, że wyciągają tyle popiołu ile węgla wrzucili, zwłaszcza, jeśli jest więcej niż 150kg popiołu z tony, np 200-250kg popiołu). Z 1000kg pelletu pozostaje jedynie 3,5 kg popiołu, co więcej popiół może zostać użyty jak naturalny nawóz.

 

 

 

 

Pellet pelet EcoGold  AB POLSKA brykietkominkowy.pl

Pellet pelet EcoGold AB POLSKA brykietkominkowy.pl

Wysokiej jakości pellet jest czysty, bez zabronionych domieszek klejów, lepiszczy. Pellet jest wyschnięty i posiada tylko 7% wody, dlatego peletem możesz palić w piecu / kotle od razu, nie czekasz aż wyschnie i możesz go magazynować np w garażu.

 

 

 

brykietkominkowy.pl Dystrybutor Pellets LAVA Olimp AB POLSKA

brykietkominkowy.pl Dystrybutor Pellets LAVA Olimp AB POLSKA

Pellet drzewny jest ekologicznym źródłem ciepła i oszczędza środowisko. Pellet drzewny bez trudu przewieziesz i zmagazynujesz. Najlepszy pellets ekologiczny jest tym co powinieneś kupić do kotła / pieca CO. Pellet opałowy z trocin drzewnych jest najlepszym paliwem do kotła pieca i jest lepszy aniżeli pellet agro czy pelet ze słomy. Pamiętaj. W piecach / kotłach na pellet drewniany najlepiej stosuj pelet trocinowy najwyższej jakości, może troszeczkę droższy, natomiast od rzetelnego i zaufanego dostawcy lub dystrybutora polskich pelletów np z takich firm jak chociażby AB Polska.

 

AB POLSKA brykietkominkowy.pl pelet LAVA OLIMP

AB POLSKA brykietkominkowy.pl pelet LAVA OLIMP

Zwróć uwagę czy po spaleniu peletu tworzy się spiek, zgorzel. Bo tani pellet z Ukrainy i od podłych sprzedawców może spowodować zablokowanie podajnika i uszkodzenie pieca / kotła. Może też zawierać: niebezpieczne wypełniacze, kleje, MDF, opiłki, plastiki, korę, zmielone butelki PET, wytłoczki z herbaty, makuch, piach, korę, makulaturę, ligninę, siano, słomę, papier i wiele innych, które skutkują iż cena peletu jest niższa a jakość zła. Kupując bardzo tani pelet licz się z tym, iż po uszkodzeniu kotła / pieca możesz czekać np 4 tygodnie na serwis !!! – a kto może sobie pozwolić na wyłączenie kotła pieca w trakcie silnych mrozów na 1 dzień? Ilość popiołu powinna być w granicach 0,3-0,5%. Kiepski jest pelet ze słomy, ze względu popioł powyżej 2%. Zarówno odradzamy ogrzewanie peletami AGRO oraz peletami przemysłowymi, które nie nadają się do pokojowych urządzeń, pieców / kotłów na eco pellet drzewny. Należy zwrócić także uwagę, aby kaloryczność / wartość opałowa peletu była ponad 16MJ/kg, najlepiej 18MJ/kg.

 

Pellet EcoGold dystrybutor AB POLSKA

Pellet EcoGold dystrybutor AB POLSKA

Cena peletu zmienia się w ciągu roku, podobnie jak cena brykietu. Najniższe ceny ecologicznego peletu są zaraz po zimie, czyli od marca-kwietnia do końca czerwca. Pierwsze podwyżki są już na początku lipca, a kolejne od września. Również cena peletu może ulec korekcie w trakcie zimy, zwłaszcza mroźnej.

 

 

 

AB POLSKA brykietkominkowy.pl brykiet dębowy bukowy

AB POLSKA brykietkominkowy.pl brykiet dębowy bukowy

Dostępność peletu jest duża w okresie wiosna-lato, zaś w trakcie jesieni-zimy jest już dużo trudniej. Dlatego aby zabezpieczyć się na zimę, należy kupować podczas wiosny-lata lub w trakcie jesieni-zimy zakupować od hurtowni, która współpracuje z wieloma producent ami pelletu (tak jak np AB Polska) i zawsze może coś zaproponować.

 

 

AB Polska brykietkominkowy.pl magazyn Chorzów

AB Polska brykietkominkowy.pl magazyn Chorzów

Najlepiej kupuj następujące pellety:

Platinum-pellet (producent AB Polska)
– polishpellet LAVA , OLIMP (producent Stelmet)
pelet EcoGOLD
ecopellet Barlinek

Pellets ekologiczny jest w pełni bezpieczny i naturalny. Produkowany w Polsce bez dodatków chemicznych. Ulega całkowitej biodegradacji.

Podmiot gospodarczy AB Polska jest zarówno jedynym hurtownikiem w Polsce i Europie Platinum-pellet, czyli ekożwirku dla gryzoni oraz do kominka, pieca, kotła, paleniska.

AB POLSKA brykietkominkowy.pl Rozpal we mnie ogień

AB POLSKA brykietkominkowy.pl Rozpal we mnie ogień

Sprawdź już teraz na www.brykietkominkowy.pl lub www.platinum-pellet.pl

Zobacz też Pszczyński Przewodnik Turystyczny www.mojapszczyna.wordpress.com

Przeczytaj również pozostałe artykuły na naszym blogu.

Informacje o brykietkominkowy

Nasza firma AB Polska prowadzi sprzedaż brykietu kominkowego i pellets opałowego. Mamy magazyn w Sosnowcu ul. Inwestycyjna 4. Wysyłamy na wybrany przez klienta dzień roboczy brykiet i pellet na terenie całego kraju. Proszę odwiedzić naszą stronę www.brykietkominkowy.pl Exportujemy nasz PLATINUM-PELLET do wszystkich krajów UE. Zapraszamy do współpracy PPHU AB Polska
Ten wpis został opublikowany w kategorii platinum-pellet i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s