Brykiet drzewny do kominka Pini-Kay

Brykiet pini kay Magnum

Brykiet pini kay Magnum

Brykiet pini-kay to inaczej brykiet ołówkowy, gdyż swoim kształtem przypomina ołówek. Jest podłużny, w przekroju najczęściej jest to kwadrat z zaokrąglonymi rogami lub ośmiokąt, rzadziej walec, z dziurą w środku. Wykonany z trocin drzewnych.

Dla przykładu brykiet pini-kay Magnum wykonany jest w 100% z trocin drzew liściastych (głównie dąb). Jego wartość opałowa (kaloryczność) wynosi aż 19,800 MJ/tonę, co w przypadku brykietów drzewnych jest górną granicą (dla brykietu ruf wynosi do 18.000MJ/tonę). Jest bardzo suchy. Wilgotność ok 5%, czyli 50kg wody z tony (dla drewna sezonowanego 2 lata ok 25%, wynosi to ok 250kg z tony).

dębowy brykietkominkowy.pl pini-kay

dębowy brykietkominkowy.pl pini-kay

Wymiary pini kay Magnum – w przekroju ma: 7*7 cm, a długość pini kay wynosi: 21-22 cm. Waga jednego brykietu Magnum: ok. 830 g.
Pakowany jest w worki foliowe. W jednej paczce znajduje się 12 szt. brykietu, a waga paczki pini-kay: ~10 kg. Na 1 palecie jest 96 paczek (waga palety ~960 kg), ułożony na palecie 8 warstw po 12 paczek. Producent brykietu pini-kay nie używa substancji klejących. Jest to brykiet drzewny o największej gęstości a co za tym idzie twardości.

palący się brykietkominkowy.pl PINI-KAY

palący się brykietkominkowy.pl PINI-KAY

Jak widać na zdjęciu obok, brykiet pini-kay Magnum, jest najbardziej kaloryczny wśród brykietów drzewnych. W trakcie palenia ma kolor czerwony, a płomień kolor niebieski, jak podczas palenia gazu.

Najlepiej obejżyj film, jak pali się brykiet PINI KAY MAGNUM.

brykietkominkowy.pl zima 2013

brykietkominkowy.pl zima 2013

Jako brykiet pini-kay Magnum wykonany z czystych trocin bez kory (odpadów poprodukcyjnych), zaliczany jest do biomasy, czyli odnawialnych źródeł energii a co za tym idzie do przyjaznemu środowisku opału ekologicznego.

Brykiet opałowy Magnum idealnie nadaje się do kominka powietrznego jak i kominka z płaszczem wodnym. Ze względu na jego kolosalną wartość opałową należy zachować ostrożność zwłaszcza podczas palenia w kominku wodnym, gdyż zbyt duża ilość może spowodować zagotowanie się wody w układzie. Dlatego też najlepiej używać go tam, gdzie wymagamy najlepszych parametrów i najwyższej temperatury na przykład w trakcie dużych mrozów. Można śmiało porównać go np.: do kindziuka, kiełbasy hiszpańskiej, szynki, polędwicy, a nie do zwykłych parówek czy kaszany.

brykietkominkowy.pl pini-kay

brykietkominkowy.pl pini-kay

Kominkowybrykiet Pini-KAY Magnum jest rzadko spotykany w Polsce, gdyż w Polsce producenci brykietów najczęściej produkują brykiet kostka RUF lub polano, walec.

Sprzedaż brykietu pini-kay jest m.in. w rzetelnej hurtowni AB Polska.

Cena brykietu pini kay – sprawdź ostatnią ceną tego brykietu.

Zobacz również inne wykonanie, czyli brykiet pini-kay ATOMIC lub brykiet pini-kay z łuski słonecznika.

Zdjęcia brykietu pini-kay Magnum są autentyczne, bez upiększeń wykonane przez exportera AB Polska.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s